Ekim Geçidi 9. İzdüşümü - Resim ve Heykel Karma Sergisi

Günümüzde ’nce gerçekleştirilen, CUMHURİYET’E ve ATATÜRK’E bir saygı duruşu niteliğinde olan ve her yıl düzenlenen EKİM GEÇİDİ sergilerinin dokuzuncusu, bilginiz olduğu üzere, 2023 yılında İstanbul’la beraber Anadolu’nun yirmi kentinde sanatseverlerle buluşmuştur.

Bu sergilerin diğer bir amacı da yurt sathına dağılmış, amatörüyle, profesyoneliyle her türden çının birbirleriyle olduğu kadar, izleyiciyle de tanışmasını sağlamak ve modern sanatların yaygınlaşmasına ve yücelmesine katkıda bulunmaktır.

İçinde bulunduğumuz 2023 yılında bu etkinliğin onuncusu olan “EKİM GEÇİDİ 10”un hem yurt içinde, geçen yıla oranla daha çok ilimizde açılması, hem de ulusal sınırlarımız ötesine sıçrayıp, Avrupa, Amerika ve Afrika’nın üç büyük kentinde gerçekleştirilmesi tasarlanmaktadır.

Bu arada, Cumhuriyet’e sevgi ve bağlılığını her daim taze tutmak isteyen çılarımızın bu arzularına yanıt vermek amacıyla, tarafından “EKİM GEÇİDİ 9. İZDÜŞÜMÜ” adıyla, bu yılki sergilere katılan bazı çıların yapıtlarından oluşan yeni bir sergi açılması kararlaştırılmıştır. Sergi Moda Deniz Kulübü salonlarında, 26 Ocak Çarşamba saat 19.00-21.00 açılış kokteyliyle gerçekleşecektir.

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType