Okay Temiz’den 9. Ritmin Günü Konseri

, dünyaca tanınan büyük ritim ustalarını, 10 Şubat Perşembe, saat 20:00’de, Cemal Reşit Rey Salonunda, İstanbullu müzikseverlerle buluşturuyor…

(perküsyon), Giovanni Hidalgo (conga), Yamar Thiam (Talking Drum), (zurna), Şenova Ülker (trompet), Çağdaş Oruç (T. Saksofon), Emir Ersoy (piyano), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe) ve 80 kişilik “ Ritim Atölyesi” ve birçok usta müzisyen aynı sahnede…

2002 yılından itibaren her yıl usta müzisyen ’in doğum gününde, gerçekleşen “Ritmin Günü” konseri, bu yıl dokuzuncu yılını dünyaca tanınmış ritim ustalarıyla kutluyor. 10 Şubat Perşembe, saat 20:00’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla Cemal Reşit Rey Salonun’da yapılacak konserin biletleri Biletix’den satılmakta.

Her yıl geleneksel olarak yapılan “Ritmin Günü” konseri, dünyanın usta ritimcilerini ve farklı müzik çevrelerini bir araya getirerek dünya ritimlerinin buluştuğu coşkulu bir müzik şöleni ve ritim festivaline dönüştürmekte.

Yurtdışında uzun yıllar yaşayarak sayısız ve albüme imza atan ve ardından 1998’de Türkiye’ye dönen Uluslararası müzik yıldızlarımızın başında gelen vurmalı çalgılar ustası ; Hindistan’dan Senegal’e, İngiltere’den Küba’ya ve de Türkiye’ye dünyaca ünlü virtüöz sanatçıların katılımıyla dünya ritimlerini İstanbul’da buluşturmaya devam ediyor. Farklı kültürlerin ve ritimlerin buluştuğu bu etkinlik ve workshoplar ile sanatın evrensel değerlerini müziğin birleştirici gücüyle buluşturarak bugüne kadar dünya çapında birçok önemli yıldızı ülkemizde konuk eden konserler çok renkli görüntülere ve performanslara sahne olmakta. Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok değerli müzisyen ve grubu, ritme meraklı müzikseverleri buluşturan etkinlik, dünyada ritmin babaları olarak nitelendirilen çok değerli usta müzisyenleri İstanbullu müzikseverler ile buluşturdu.

9. “Ritmin Günü” konserinde ’in (Perküsyon) yanısıra, Porto Riko asıllı dünyaca ünlü virtüöz müzisyen Giovanni Hidalgo yeralıyor. 1963′de doğan Latin ve Caz müziği çevrelerinin gelmiş geçmiş en iyi conga çalan müzisyeni olarak nitelendiren Giovanni Hidalgo, albüm kayıtları ve konserleriyle çok iz bırakmış değerli bir usta. Birlikte çalıştığı ve etkilediği çok sayıda değerli müzisyen var. (Alex Acuña, Armando Peraza, Airto Moreira, Tito Puente, Eddie Palmieri, Rebeca Mauleón, Brian Lynch, Arturo Sandoval, Paquito d’ Rivera, Dizzy Gillespie, Kip Hanraha, Horacio Hernandez, Ignacio Berroa, Hilton Ruiz ve başka birçok müzisyen ile çalıştı…) Arakadaşı Patato Valdes ve Candido ile kurduğu grubu Konga Kralları ile sayısız konserler gerçekleştirmiş olan müzisyen, Boston’da Berklee Muzik Okulunda 1996 yılına kadar profesör olarak eğitmenlik yapmıştır. Yeraldığı albümler ile ve de en iyi Latin müzisyen dalında birçok defa Grammy ödülü kazanmıştır.

Ayrıca konserde Senegal’den Konuşan Davul ustası Yamar Thiam, (Zurna), Şenova Ülker (trompet), Çağdaş Oruç (T. Saksofon), Emir Ersoy (piyano), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe), ve 80 kişilik Ritim Atölyesi öğrencisi sahne alacaklar.

Farklı kültürler, farklı yaşamlar ortak bir dilde, ortak bir şölende, RİTİM’de buluşacak. Dünyanın her yerinden gelen müziğin ritimleri ile jazz tınılarının buluşması, ustaların ilginç sahne şovlarıyla seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak. Dünyada ilk kez ’in önderliğinde İstanbul’da aynı sahnede yer alacak ritim üstadlarını izlemek ve kış mevsiminin getirdiği rehaveti atıp enerji toplamak isteyen İstanbul’lular için kaçırılmaz bir etkinlik fırsatı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla 10 Şubat Perşembe, saat 20.00’de Cemal Reşit Rey’de, ’in liderliğinde ritim şöleninde görüşmek üzere…..

Organizasyon: SU + PR İletişim ( Şule Uslutekin: 0212-240 2023, 0532-506 0193)
Biletler Biletix’ten ve CRR’den temin edinilebilir. Biletix 0216 - 556 9800
Mekanı: Cemal Reşit Rey Salonu : 0212- 232 9830

www.okaytemiz.com, www.ritimatolyesi.com

SanatLog Haber

sanatlog.com

Can Bonomo’nun İlk Albümü “Meczup”un Lansman Konseri 24 Ocak’ta Babylon’da!

Can Bonomo’nun müzik macerası 8 yaşında komşuya özenip gitar çalmasıyla başladı. Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul’da birçok veren Bonomo, sonunda “Hazırım” diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2023’de ilk albümü “Meczup”u yayınlıyor. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup”,  24 Ocak’ta ’da düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluşuyor.

“Meczup”un biri hariç tüm parçaları Can Bonomo imzasını taşıyor. Düzenlemeler ise aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü üstlenen Can Saban’a ait. Parçaların miksing ve mastering’i Ali Rıza Şahenk tarafından yapıldı. FatLab’de kaydedilen “Meczup”, We Play-Odeon tarafından yayınlandı. Albüm kapağındaki albümün art work’leri bizzat Can Bonomo’ya ait, kapak fotoğrafını ise Dilan Bozyel çekti. Albümün çıkış parçası “Şaşkın”ın klibinin yönetmeni ise Can Eskinazi.

CAN BONOMO “MECZUP” ALBÜM LANSMAN İ

Yer :

Tarih : 24 Ocak 2023 Pazartesi

Başlangıç : 21:00 (kapı açılış 20:30)

Can Bonomo Kimdir?

İzmirli Can Bonomo, ortaokul ve lise yıllarından bu yana müzikle ilgileniyor. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı. 2023′in ilk aylarında Show TV’de yayına girecek olan +18 dizisinde rol alıyor.

Bonomo’nun müzik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı. Müzikal yolculuğu boyunca The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatles’dan etkilenen ve esinlenen Bonomo, deneysel rock ile pop-rock arasında kurduğu dengeyle dinleyicilere yeni bir müzik deneyimi sunuyor.

Sanatın hemen her dalına ilgi duyan Can Bonomo, müziğin yanı sıra illüstrasyon, oyunculuk ve grafik tasarımcılığı da yapıyor. Boş zamanlarını ise arkadaşlarıyla stüdyoda doğaçlama müzik yaparak geçiriyor.

http://www.myspace.com/canbonomo

http://twitter.com/canbonomo

SanatLog Haber

sanatlog.com