Aliağa, Dünya Şampiyonu Yelkenciler Yetiştirecek…

10 Ekim 2023 Yazan: admin  
Kategori: Duyurular, Sanat

Aliağa Deniz Sporları Kulübü, Aliağa’yı buluşturdu. Kulübün yelken eğitimi sertifika töreni eski ve yeni belediye başkanları, bürokratlar, iş dünyası, öğrenciler ve aileleri bir araya getirdi.

Aliağa, böyle birliktelik görmedi. Aliağa Deniz Sporları Kulübü, Aliağa’da yaşayan toplumun tüm kesimlerini buluşturdu. Düzenlenen törenle öğrencilere yelken kursu başarı sertifikaları dağıtıldı.

Aliağa Deniz Sporları Kulübü, yaz boyunca süren yelken kurslarına katılarak başarı sertifikası almaya hak kazanmış çocuklara sertifikalarını düzenlediği törenle dağıttı. Tören Aliağa’nın yerel yöneticileri, sanayici ve ticaret erbabı, esnaf, bürokratlar, öğrenci velileri ve vatandaşları bir araya getirdi. Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda yapılan Sertifika törenine yelken eğitimlerine katılan çocuklar ve aileleri de büyük ilgi gösterdi. Törende, kulübün kuruluşundan bu yana destek olan Belediye başkanlarına teşekkür plaketi verildi.

Deniz Sporları Kulübünün toplantısı Aliağa’yı buluşturdu

Aliağa Deniz Sporları Kulübü, Aliağa Ticaret Odası’nda düzenlediği Sertifika dağıtımı ve buluşma töreni renkli görüntülere sahne oldu. Tören, 1999’da kuruluşundan bu yana kulübe başkanlık yapmış isimleri ve kulübe destek sağlayan belediye başkanlarını bir araya getirdi. Törene Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ömer Ömeroğlu, Sahil Güvenlik 62 Bot Komutanı Üsteğmen Fatih Şengül, 22. Dönem İzmir Milletvekili ve eski Aliağa Belediye Başkanı Hakkı Ülkü, Aliağa Liman Başkanı Levent Köleteli, Vergi Dairesi Müdürü Zakir Kılıç, Aliağa Ticaret Odası ve Belediye meclis üyeleri katıldı

Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı ve Aliağa Deniz Sporları Kulübü Yönetim Kurulu üyesi M.Ender Özer sunum eşliğinde derneğin kuruluşundan bu yana gelişim süreci ve yapılanlarla ilgili görsel olarak katılımcıları bilgilendirdi.

1999’da kuruldu, 2023’da eğitimler başladı

M. Ender Özer, 12 Ağustos 1999’da kurulan derneğin fiilen 2023’da faaliyete başladığını ifade ederek, “1999 yılında belediye başkanı Sayın Hakkı Ülkü bize eski Tüpraş tesislerini tahsis etmişti. Ama çok büyük olan bu yerde o yıllarda faaliyete başlayamadık. Sonraki yıllarda yer arama sürecine girdik. Tansu Kaya’nın belediye başkanlığı döneminde şu andaki ön plajlardaki yerimiz bize tahsis edildi. Belediye Başkanımız Turgut Oğuz’un bize büyük destekleri ile de faaliyetlerimize bu yıl fiilen başladık. İlçemizdeki kurum ve kuruluşların desteğiyle bu yaz yelken eğitimi vermeye başladık” dedi.

Ender Özer: “Hedefimiz Türkiye ve dünya şampiyonu çıkarmak.”

Aliağa’da gençlerin ve çocukların deniz sevgisiyle yetişmesi için kulübün önemli bir işlev üstlendiğini ifade eden Özer, “Bu yaz eğitimlerimize dünya 3.sü hocamız Didem Şener ile başladık. Kulüp olarak Hedefimiz deniz sporlarında Türkiye ve Dünya şampiyonları çıkarmak. Bu kulübe Aliağa olarak hepimiz sahip çıkıp desteklersek şampiyonlar yetiştirmek hayal değil” dedi.

Kurs çeşitliliği artacak, yetişkin kursları da başlayacak

Aliağa Deniz Sporları Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ender Özer, “Şu an optimist sınıfı teknelerle eğitim veriyoruz ama hedefimiz farklı kategorilerde de eğitim vermek. Laser, 4. 30, 4.70 gibi daha gelişmiş teknelerde de eğitim ve yarışmalar hedefliyoruz. Önce kurslar başlattık. Daha sonra bu kursiyerlerimiz lisanslı sporcular olacak. Aliağa iç körfezi ve Çandarlı körfezinde yakında çok sayıda yelken görmeye başlayacağız. Gelecek yıllarda yetişkinler için de yelken kursları başlatmayı planlıyoruz” dedi.

Hedefler birlikte gerçekleşecek

Aliağa Deniz Sporları Kulübü’nün kurum ve kuruluşlarla, Aliağa’da yaşayan çok sayıda kişinin büyük ilgisiyle karşılaştığını belirten Özer, “Çok güzel bir başlangıç yaptık. Bundan sonra kulübümüzün eğitim ve sosyal tesislerini geliştirerek, Aliağa’da ailelerin birlikte zaman geçireceği, tüm yelken faaliyetlerinin yapılabildiği bir mekân haline getirmek istiyoruz. Bu hedefleri birlikte gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar desteklerinizi esirgemediğiniz için şükranlarımızı sunuyoruz.

Kulüp Başkanı Adnan Saka: “Eğitimler çocuklarımıza ve gençlerimize denizi sevdiriyor.”

Aliağa Deniz Sporları Kulübü ve Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, kulübe kurulduğundan bu yana Belediyenin destek olduğunu belirterek, “Bugüne kadar kulübümüze destek veren Sayın Hakkı Ülkü’den başlayarak, Rahmetli Süleyman Akbıyıkoğlu’na, Tansu Kaya ve Ömer Turgut Oğuz’a kadar tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Böylesi sosyal ve sportif çabalarda belediyelerin, yerel kurumların katkısı çok önemli. Biz bu anlamda kulüp olarak tüm belediye başkanlarımızdan büyük destek gördük.” dedi.

Saka, kulüp eğitim faaliyetlerinin çocuklara deniz kültürü kazandırdığına ifade ederek, “Aliağa bir sahil kenti ama bugüne kadar denizin çok farkında değildik. Aliağa Deniz Sporları Kulübü ilçemizde ihtiyaç duyulan çok önemli bir eksikliği gideriyor; Verdiğimiz eğitimler çocuklarımıza ve gençlerimize denizi sevdiriyor. Aliağa’da yaşayan herkesin bu kulübe sahip çıkmasını, kulübe üye olarak katkı koymasını bekliyoruz. Herkesi bekliyoruz. Hedefimiz denizi seven bir kuşak yetiştirmek. Hedefimiz Türkiye ve dünya şampiyonu sporcular yetiştirmek.” dedi.

Kursiyer Öğrencilere sertifikaları dağıtıldı

Aliağa Deniz Sporları Kulübü Başkanı Adnan Saka, Kulübe katkılarından dolayı Eski Aliağa Belediye Başkanları Hakkı Ülkü ve Tansu Kaya’ya, Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’a teşekkür plaketi verdi. Yaz aylarında optimist sınıfı teknelerle yelken eğitimine katılan çocuklara başarı sertifikaları Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Ömeroğlu, Liman Başkanı Levent Köleteli, Sahil Güvenlik 62 Bot Komutanı Üsteğmen Fatih Şengül, Vergi Dairesi Müdürü Zakir Kılıç ve Aliağaspor Kulübü Başkanı Metin Timurhan tarafından verildi. Törenin ardından konuklar Aliağa Ticaret Odası Fuaye Salonunda verilen kokteylde bir araya geldi.

SanatLog Haber

sanatlog.com

12’nci Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali Görsel Bir Şölenle Başladı!

TİYATRO HER YERDE!

12’nci Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde İtalyan Grup Studio Festi’nin görkemli açılış gösterisi ile kapılarını açtı.

- KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY: “DÜNYAYLA KÖPRÜ KURMAMIZDA, EVRENSEL BİLİNÇ, İNANÇ VE TASARIMLARIN BULUŞMASINA ARACI OLMAMIZ BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIYOR. BU SORUMLULUĞU ÜSTLENEN ULUSLARARASI FESTİVALLERİN SANAT ALANINDAKİ BAŞARISINDAN ONUR DUYUYORUM.”

- SABANCI VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI GÜLER SABANCI: “YEREL BİR TİYATRO ŞENLİĞİ OLARAK YOLA ÇIKAN BİR FESTİVALİN ULUSLARARASI BİR YAPIYA KAVUŞMASINDAN DOLAYI BÜYÜK GURUR DUYUYORUM. BU FESTİVAL, ’NIN ULUSLARARASI BİR KÜLTÜR-SANAT MERKEZİ OLMASI YÖNÜNDE ÖNEMLİ BİR ADIMDIR.”

- DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRÜ LEMİ BİLGİN: “BU YIL 12’NCİSİ GERÇEKLEŞECEK DEVLET TİYATROLARI SABANCI ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ’NDE, KÜLTÜRLERİN BULUŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPMANIN VE FARKLI KÜLTÜRLERİN OYUNLARINI SANATSEVERLERLE BULUŞTURMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ.”

12’nci Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Valisi İlhan Atış, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Genel Müdürü Hüsnü Paçacıoğlu ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin’in katılımıyla düzenlenen açılış töreni ile kapılarını açtı.

, uluslararası kültür-sanat merkezi olmaya aday.”

Ülkemizin çeşitli illerinde gerçekleştirilen uluslararası festivallerin elde ettiği başarıdan gurur duyduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’ni her yıl olduğu gibi bu yıl da destekleyen Sabancı Ailesi’ne ve Sabancı Vakfı’na, yerli ve yabancı birçok tiyatro yapıtının seyircisiyle buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak ve geleneksel değerlere sahip çıkmak amacıyla destekledikleri Devlet Tiyatroları Uluslararası Tiyatro Festivali ile binlerce insanı sanatla buluşturuyor olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nin, ’nın kültür sanat hayatına yeni bir soluk getirdiğini söyleyen Sabancı, “Yerel bir tiyatro şenliği olarak yola çıkan bir festivalin uluslararası bir yapıya kavuşmasından dolayı büyük gurur duyuyorum. Bu festival, ’nın uluslararası bir kültür-sanat merkezi olması yönünde atılan önemli bir adımdır. dedi. Sabancı, sözlerine “Taşköprü bu yıl da festivalin sabit sahnelerinden biri haline geliyor. Adanalılar, artık festivali daha çok hissediyorlar.” diye devam etti.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin ise; Festivali’nin 12’ncisini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlattığımız festival ile Devlet Tiyatroları’nın festivaller zincirinin ilk halkasını gerçekleştiriyoruz. Heyecanımız; ilk günkü kadar taze… Sevincimiz; tiyatronun kutsal yanını gösterdiğimiz için güçlü… Mutluluğumuz; çeşitli ülkelerden gelen ve kendi geleneklerini en seçkin örnekleriyle sergileyen toplulukları sanatseverlerle buluşturduğumuz için gür… Coşkumuz; ’nın bereketli topraklarını sanatla andığımız için yüksek… Tiyatrosuna ve festivaline sahip çıkan Adanalı sanatseverlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi: Müşfik Kenter

Festival kapsamında 2023 yılından bu yana tiyatro sanatının gelişmesine önemli katkılarda bulunmuş ustalara minnet ve saygı sunmak amacıyla verilen “Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü”nün bu yılki sahibi usta tiyatrocu Müşfik Kenter oldu.

Ödül töreninin ardından, kent merkezlerinde, doğada, tarihi bölgelerde sergilediği olağanüstü görsel performansı ve baş döndürücü dramatik yaratıları ile tanınan bir kumpanya olan İtalyan Studio Festi Grubu’nun gösterisi izlendi. Studio Festi, Seyhan Nehri üzerinde gerçekleştirdiği “Elementlerin Uyumu” isimli bir saatlik muhteşem şovuyla izleyenlere heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşattı.

Adanalılar bir ay boyunca tiyatroya doyacak

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde kapılarını açan, 12’nci Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, 29 Nisan’a kadar, 9 yabancı ülkeden 11 yabancı grup, yurtiçinden ise 3 Devlet Tiyatrosu, 3 Özel Tiyatro ve 1 Şehir Tiyatro topluluğu olmak üzere toplam 18 grubu ağırlayacak. Festivalde 12’si yabancı, 9’u yerli olmak üzere 21 oyun sergilenecek.*

Festivale bu yıl yurtdışından; Fransa’dan Huchette Tiyatrosu ve Trans-Express Sokak Tiyatrosu, Almanya’dan Freiburg Tiyatrosu, İsviçre’den Markus Zohner Tiyatrosu, Japonya’dan Papa Tarahumara, Küba’dan La Luna ve Unforgettable Women tiyatroları, Tuva Özerk Cumhuriyeti’nden Tuva Devlet Müzik ve Dram Tiyatrosu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, İspanya’dan flamenko grubu Tatiana Garrido ve İtalya’dan Studio Festi grupları katılıyor.

Festival yurtiçinden ise; Kenter Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu, İstanbul Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, Ankara Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Konya Devlet Tiyatrosu’nu ağırlıyor.

Festival kapsamındaki oyunlar, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sergilenirken, bu yıl açık hava gösterileri de göz dolduracak. İtalyan Studio Festi grubu açılış gösterisini Taşköprü’de, İspanyol Flamenko Topluluğu “Ateş ve Kum” gösterisini Merkez Park’ta ve Fransız Transe Express grubu da kapanış gösterisini Atatürk Parkı ve Tren Garında sahneleyecek, ayrıca sanatseverler festival süresince çeşitli etkinlikleri Taşköprü’de izleme olanağı bulacaklar. İkisi yabancı olmak üzere beş tiyatro grubunun oyunlarını Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde sergilemesiyle, İstanbullu sanatseverler de festival coşkusuna ortak oluyor.

Her yıl yaklaşık yirmi bin seyirciye ulaşan ve artan bir ilgiyle izlenen festivale, bu yıl da yoğun ilgi var. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Festivalin biletleri ilk günde tükendi.

“Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü”

2010 Müşfik Kenter

2009 Genco Erkal

2008 Yıldız Kenter

2007 Bozkurt Kuruç

2006 Macide Tanır

2005 Cüneyt Gökçer

www.sabancivakfi.org

Bilgi için: Sevi Yüzbaşıoğlu – Grup 7 İletişim – 212 292 13 13 – 533 489 09 46


*12′nci Devlet Tiyat roları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali Programı

TARİH

HACI ÖMER SABANCI SAHNESİ

SABANCI ÜNİVERSİTESİ

ALTERNATİF MEKANLAR

27 Mart

Cumartesi

İtalya-Studio Festi Grubu-Taşköprü (açılış gösterisi)

28 Mart

Pazar

Ankara Devlet Tiyatrosu-Kerbela

29 Mart

Pazartesi

Tuva Cumhuriyeti-Tuva Müzik-Dram Devlet Tiyatrosu-Kültigin

30 Mart

Salı

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Vahşet Tanrısı

31 Mart

Çarşamba

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Vahşet Tanrısı

Kenter Tiyatrosu-Kraliçe Lear

1 Nisan

Perşembe

Küba-Unutulmaz Kadınlar Tiyatrosu/Ay Tiyatrosu-La Lupe ve Delirio Habanero

2 Nisan

Cuma

Küba-Unutulmaz Kadınlar Tiyatrosu/Ay Tiyatrosu-La Lupe ve Delirio Habanero

3 Nisan

Cumartesi

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu-Aşk Sözleri

Taşköprü Etkinlikleri

4 Nisan

Pazar

Konya Devlet Tiyatrosu-Orkestra

Taşköprü Etkinlikleri

5 Nisan

Pazartesi

Fransa-Huchette Tiyatrosu-Kel Şarkıcı ve Ders

Taşköprü Etkinlikleri

6 Nisan

Salı

Fransa-Huchette Tiyatrosu-Kel Şarkıcı ve Ders

Taşköprü Etkinlikleri

7 Nisan

Çarşamba

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Profesyonel

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Vahşet Tanrısı

Taşköprü Etkinlikleri

8 Nisan

Perşembe

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Profesyonel

Taşköprü Etkinlikleri

9 Nisan

Cuma

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Profesyonel

Taşköprü Etkinlikleri

10 Nisan

Cumartesi

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Profesyonel

Taşköprü Etkinlikleri

11 Nisan

Pazar

KKTC-Lefkoşa Belediye Tiyatrosu-Ölü Kentin Nabzı

Taşköprü Etkinlikleri

12 Nisan

Pazartesi

KKTC-Lefkoşa Belediye Tiyatrosu-Ölü Kentin Nabzı

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Profesyonel

13 Nisan

Salı

Dostlar Tiyatrosu-Kerem Gibi-Nazım Hikmet’le 35 Yıl

14 Nisan

Çarşamba

Dostlar Tiyatrosu-Kerem Gibi-Nazım Hikmet’le 35 Yıl

15 Nisan

Perşembe

Almanya-Freiburg Tiyatrosu-Kar

İspanya-Tatiana Garrido Flamenko Topluluğu-Fueago Y Arena “Ateş ve Kum”

16 Nisan

Cuma

Almanya-Freiburg Tiyatrosu-Kar

17 Nisan

Cumartesi

Ankara Devlet Tiyatrosu-Narnia Günlükleri

İspanya-Tatiana Garrido Flamenko Topluluğu-Fueago Y Arena “Ateş ve Kum”- Merkez Park Açık Hava Sahnesi

18 Nisan

Pazar

Ankara Devlet Tiyatrosu-Narnia Günlükleri

19 Nisan

Pazartesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Tiyatrosu-Maskeliler

20 Nisan

Salı

İstanbul Büyükşehir Belediye Tiyatrosu-Maskeliler

21 Nisan

Çarşamba

Kenter Tiyatrosu-Kraliçe Lear

22 Nisan

Perşembe

Kenter Tiyatrosu-Kraliçe Lear

23 Nisan

Cuma

Japonya-Pappa Tarahumara Tiyatrosu-Gemi Manzarası

24 Nisan

Cumartesi

Japonya-Pappa Tarahumara Tiyatrosu-Gemi Manzarası

25 Nisan

Pazar

26 Nisan

Pazartesi

İsviçre-Markus Zohner Tiyatrosu-HA!Hamlet

27 Nisan

Salı

İsviçre-Markus Zohner Tiyatrosu-HA!Hamlet

28 Nisan

Çarşamba

Fransa-Transe-Express Tiyatrosu-Kemanların Özgürlüğü (kapanış gösterisi)-Atatürk Parkı ve Tren Garı

29 Nisan

Perşembe

İsviçre-Markus Zohner Tiyatrosu-HA!Hamlet

SanatLog Haber

sanatlog.com

Yönetmen Türkan Derya Güven’in “İŞSİZ” isimli Fotoğraf Sergisi 9 Mart - 3 Nisan Tarihleri Arasında Galeri Selvin’de…

Yönetmen ’in “İŞSİZ” isimli Sergisi 9 MART – 3 NİSAN 2023 tarihleri arasında Galeri Selvin’de…

, Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema - Tv - Bölümünden mezun…

“İşsiz” adını verdiği sergisini şöyle tanımlıyor:

“İnsan çalışırken, “işi” varken zamanın peşinde koşar. Ya da daha beteri zaman onu kovalar. Ama işsizken zaman insanın yanından geçer. Anlar yanından geçer. Bunlar ’in “işsiz”ken yakaladıkları…”

İkinci Bahar, Yeditepe İstanbul ve Hırsız – Polis dizileriyle tanınan yönetmen ’in sergisi 9 Mart - 3 Nisan 2023 tarihleri arasında Galeri Selvin’de izleyicileri ile buluşacak…

Galeri Selvin

Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy, Beşiktaş/İstanbul Tel: 212.263 74 81

selvincg@gmail.com

www.galeriselvin.com

Galerimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.

SanatLog Haber

sanatlog.com

Reset Robot @ Faces | 16 Ocak Cumartesi

‘FACES Techno Weekend’ serileri son sürat devam ediyor. 16 Ocak Cumartesi. 2. durak RESET ROBOT. Efsanevi Techno Dj’i Christian Smith ile yaptığı parça BEATPORT digital mp3 satış sitesinde genel listede 1 numara olan Prodüktör / Dj ‘RESET ROBOT’, Türkiye’de ilk kez yine Faces’ta. Geceye UGR eşlik edecektir.

Reset Robot

http://www.myspace.com/resetrobot

Giriş : 20 TL

Basın Sponsorları :
http://www.ankarasosyete.com
http://www.geceturk.com

Adres: Cetinemec Bulvarı 78. Sok No:22 Ovecler

SanatLog Haber

SanatLog.com

Rupa & The April Fishes Konseri

Çok kültürel ve dilsel müziği ile Amerika’dan son dönemlerde çıkan en heyecan verici topluluğu olan Rupa & The April Fishes 15 Ocak Cuma akşamı Mariachi sponsorluğunda Babylon’da…

Rupa & The April Fishes

Rupa & The April Fishes Hakkında

San Francisco’da Hintli bir anne babanın çocuğu olarak doğan Rupa, yetişme sürecinin bir bölümünü Kuzey Hindistan, bir bölümünü ise Fransa’da geçirdi. Rupa, daha sonra San Francisco’ya dönüp doktorluk eğitimi aldı ancak müzik sevgisinin ağır basması sonucu, 2023’te çok kültürlü bir grup olan Rupa & The April Fishes’ı kurdu. Latin Amerika, indie, Arjantin tangosu, Fransız şanson, Balkan Çingene, Amerikan folk, caz ve Hint ragası gibi birçok tarzın aynı havanda karışmasıyla ortaya çıkan müziği temsil eden Rupa & The April Fishes, “Extraordinary Rendition” adlı ilk albümleri ile listelerine 3 numaradan girmeyi başardı. Rupa and The April Fishes, 2023 yılında “Este Mundo” isimli ikinci albümlerinin tanıtım turnesi kapsamında, Mariachi sponsorluğunda Babylon’da müzikseverleri bir dünya turuna çıkarmaya hazırlanıyor.

SanatLog Haber

SanatLog.com

Sonraki Sayfa »