2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali Programı

tarafından organize edilen ve Vakfı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen 2. Kültür ve Festivali kapsamında 8 ilde etkinlikler gerçekleştirilecek. Ürün kabulleri yoğun ilgi ve katılımla sona eren festival kapsamında İstanbul başta olmak üzere Ankara, Antalya, Amed, Eskişehir, Isparta, İzmir ve Dersim’de söyleşiler, sohbetleri, film gösterimleri, sergiler, paneller gerçekleştirilecek.

İstanbul ana programı şu şekilde:

Festival filmleri toplu gösterimi: Festivale katılan kısa film ve belgesel filmlerden seçkilerin gösterimi 3-4-10-11 Mart 2024 tarihlerinde Sinema Salonu’nda, 23-29 Mart 2024 tarihleri arasında Yeşilçam Sineması’nda gerçekleştirilecek.

Restore edilmiş Yılmaz Güney Filmleri gösterimleri: Yılmaz Güney Vakfı tarafından yenilenen Yılmaz Güney’in 11 filminden bir kısmının gösterimleri 3-4-10-11 Mart 2024 tarihlerinde Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda, 23-29 Mart 2024 tarihleri arasında Yeşilçam Sineması’nda gerçekleştirilecek.

Festival sergisi (Fotoğraf ve Karikatür): Festivale katılan fotoğraf ve karikatürlerden oluşturulacak olan seçkiler 10-25 Mart 2024 tarihleri arasında Beyoğlu Mephisto Kitabevi’nde sergilenecek.

Sinema Sohbetleri 2024: Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz, sinema üzerine tartışmaların ve oturumların gerçekleştirileceği Sinema Sohbetleri 2024, 17-18 Mart 2024 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fındıklı Yerleşkesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek.

Ayrıca İstanbul’da; Avcılar, Bağcılar, 1 Mayıs Mahallesi, Nurtepe ve Boğaziçi Üniversitesi’nde de film gösterimleri, sergiler ve paneller gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Festival 31 Mart 2024’de İstanbul’da gerçekleştirilecek olan kapanış töreniyle sona erecek. Festivalin ayrıntılı programı ile ilgili http://www.yilmazguneyksf.org/ adresinden bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!