Kazakistan Sanatçıları Resim Sergisi

2 Mart 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Resim, Sanat, Sanatsal Etkinlikler, Sergiler

27 Kazak ressamın karma sergisi Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya’dan sonra Türkiye’de, IC Galerisi’nde sergileniyor…

IC Galerisi’nde sergilenen Kazakistan’lı ın eserleri Kazakistan Cumhuriyeti bağımsızlığının 20. yılı münasebetiyle Kazakistan Büyükelçiliği ve Has Galerisi işbirliğiyle.Türk sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Kazakistan kültürünün güçlenip, geniş kesimlere yayılmasına büyük etki yapan unsurlardan biri de resim ıdır. ın fırçalarından ortaya çıkan eserler halkın manevi dünyasını zenginleştirilmesinin önemli başlangıçlardan sayılmaktadır. Resimlerdeki Kazak resim ına has sembolizm, figürlülük, insanoğlunun manevi içeriği, resimdeki hareketlerin felsefi açıdan değerlendirilmesi gibi özellikler günümüzdeki sanatsal gerçeği ortaya koymaktadır. Günümüzdeki Kazak sadece kendi ülkelerinin vatandaşları olarak değil, dünyanın bir parçası ve düşünen bir birey olarak kendi eserlerinde belirli sınırları zorlamaya çalışan birer araştırmacıdırlar.” dedi.

IC Galerisi olarak Rusya, Polonya, Almanya, Hollanda, Avusturya ve Belçika’dan sonra bu sergiyi Türkiye’de açtıklarından mutlu olduklarını ifade eden Dr. Meral Dinçer “Bu sergi ile sanatseverlerin tam 27 Kazakistanlı çının farklı eserleriyle tanışma fırsatı bulacaklarını” söyledi.

Açılış Kokteyli: 3 Mart 2024 Perşembe Saat:18:30

Sergi Süresi:3-31 Mart 2024

Ziyaret Saatleri 10:00-18:00 (Pazar günleri hariç)

IC Galerisi

Kızılırmak Sokak No: 31 Kızılay-Ankara

Tel: (312) 417 82 64 Faks: (312) 417 82 96

www.icgaleri.org

meral.dincer@icvakfi.org

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType