“Paylaşma / Sharing” ile Göçebeler Ütopya’da…

22 Şubat 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Plastik Sanatlar, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

“Paylaşma / Sharing” ile Göçebeler Ütopya’da…

4-31 mart 2024

Göçebe Bağımsız çı İnisiyatifi, birbirleriyle ve izleyiciyle paylaştıkları yeni işleri ve yeni katılımlarla;  4-31 mart tarihleri arasında Ütopya Platform’ da…

ın farklı disiplinlerinden çılar bu İnisiyatif’te bir araya gelerek; ın göçerliği üzerinden her durakta yeni çıları bünyesine alıp, çok kültürlü, çok uluslu bir yapı olmayı hedeflemektedir. Oluşumun ilgi alanı, toplumun içinde bulunduğu dönüşümü gözlemlemek, anlamak ve çılar aracılığıyla müdahalede bulunmaktır.

“Paylaşma”da; Gazi Sansoy, Gül Bolulu, Tahsin Çorbacı, Süreyya Oskay, Çetin Pireci, Arzu Çorbacı, Müjgan Atukalp, Serdar Çongar ve Deniz Pireci bugüne kadar yaptıkları ve yapmadıklarını paylaşıyorlar, yorumluyorlar. Göçebe Bağımsız çı İnisiyatifi bu sergi ile geleceğe dair ipuçları veriyor ve yeni bakış açıları oluşturuyor.

Independent Immigrants Artists Initiative is in Utopya with “Sharing”

4-31 march 2024

Independent Immigrants Artists Initiative is in Utopya Platform between 4-31 march with their new works which are their shares between them and the watchers.

In this inititive; artists came from different plastique art diciplines for the same aim. The aim is; being an extensive culture and nationality. The formation’s field of interest is to observe and understand the transformation in the society and get involved by means of artists.

In this “Sharing” Gazi Sansoy, Gul Bolulu, Tahsin Corbacı, Sureyya Oskay, Cetin Pireci, Arzu Corbacı, Mujgan Atukalp, Serdar Congar and Deniz Pireci are sharing and interpreting their committeds and unachievables.

In this exhibition Independent Immigrant Artists Initiative is giving hints and creating aspects for the future.

Utopya Platform   Galerisi - Kızıltoprak Rustiye sok.Dilek Apt.2/1 Kadikoy

tel:0216 414 11 87- fax:0216 414 86 20 www.utopyasanat.com email:utopyaplatform@ttmail.com

Göçebe Bağımsız çı İnisiyatifi

“Göçebe Bağımsız çı İnisiyatifi” nin ilk adımları 2024 yılında atıldı, 2024 yılında yola çıkıldı. Başlangıçta yola çıkanlara ek olarak yeni çılarla bağını kurmakta ve büyümektedir. ın ve çının göçebe olduğuna inanan ve onaylayan grup; birikimini her durakta yollarının kesiştiği ile paylaşıyor.

“Göçebe Bağımsız çı İnisiyatifi” süreç içinde farklı mekanlarda, yeni çıların ve üretimlerinin sunumlarıyla gelişen uluslararası bir inisiyatiftir. Proje; göç süreci, göçebelik ve değişkenlerinin toplumdaki etkisi üzerine irdeleme yapma arzusundan kaynaklandı. Proje için birlikte olan çılar; göç sürecinin küresel boyutuna değinen yeni işler üretiyor. “Göçebe”, pek çok çının değişik aşamalarda katkıda bulunduğu bir proje.

Bu oluşumun ilgi alanı, toplumun içinde bulunduğu dönüşümü gözlemlemek, anlamak ve çılar aracılığıyla müdahalede bulunmaktır.

http://gocebesanat.blogspot.com/

Independent Immigrants Artists Initiative

The first steps of Independent Immigrants Artists Initiative have been taken in 2024; in 2024 the Initiavive is really taking off. Today it is bonding and expanding with new artists added to its first crew. As a group which believes and approves that art and artists are immigrants,it shares its experiences with the people it comes across with, at each stop.

Independent Immigrants Artists Initiative is an international initiative which grows by the presentations of new artists and their productions, at different places, through the process. This project is the result of a passion to scrutinize the process of immigraiton, being an immigrant and the effects of its variables on societies. The artists who are a part of this project are producing works which refer to the global side of immigraiton process. “Immigrant” is a project which many artists contribute at its different stages.

The formation’s field of interest is to observe and understand the transformation in the society and get involved by means of artists.

http://gocebesanat.blogspot.com

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType