Selçuklu Belediyesi Ulusal Fotoğrafçılar Buluşması

SELÇUKLU BELEDİYESİ ULUSAL FOTOĞRAFÇILAR BULUŞMASI ve SİLLE SARAYI FOTOMARATONU

Etkinliğin Amacı:

Selçuklu ilçesinin sanatının görsel gücü aracılığı ile tanıtılmasına katkı sağlamak. Ayrıca, Selçuklu halkının sanatına ilgi duymasını ve ülkenin dört tarafından gelecek yüzlerce tutkunu ile tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak. Bu aracılığı ile fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmak olacaktır.

GENEL KURALLAR:

Fotomaratona, Selçuklu Belediyesi çalışanları ile jüri üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamaz.

Etkinlik 10 – 11 – 12 -13 MAYIS 2012 günlerinde 4 gün sürecektir. Fotomaratona katılacak katılımcıların hafıza kartları formatlanacaktır. Fotoğrafların 10 – 11 ve 12 Mayıs 2012 tarihlerde çekilmiş olması gerekmektedir. Katılımcılar, başvuru sırasına göre kabul edilecektir.

Fotomaraton için çekimler dijital makinelerle yapılacaktır ve sayısal alanda düzenlenecektir. Fotoğraflar organizasyon komitesine sayısal ortamlarda teslim edilecek. Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir. Çekimler baskı boyunda 300 dpi çözünürlükte, JPEG formatında olmalıdır. Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir. Her katılımcı en çok 5 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilecektir.

Fotomaratona katılan yarışmacıların fotoğraflarından ödül alanlar ve satın almaya değer görülenler Selçuklu Belediyesi arşivine kazandırılarak, Selçuklu ilçesinin tanıtımı için eser sahibinin ismi ile birlikte kullanılmasını kabul eder. Selçuklu Belediyesi bu fotoğrafları, Selçuklu ilçesinin tanıtımında, fotoğrafçıya ayrıca bir telif ücreti ödemeden kullanabilecektir. Kullanım hakları eser sahibiyle birlikte Selçuklu Belediyesi’nin olacaktır

Ödül alan fotoğraflar TFSF yayını olan Almanak-2012’de kurumumuza ait sayfalarda da yer alacaktır.

Fotoğrafların işaretlenmesi: Kayıt sırasındaki sıra numarası rumuz olarak kabul edilecektir. Teslim edilecek fotoğrafların adları bu rumuz ile markalanacaktır, birden fazla yapılan teslimatlarda fotoğrafa sıra numarası da verilmelidir. (018–1) gibi.

KONAKLAMA: 
Konaklama yapılabilecek otellerin adres, telefon numarası gibi iletişim bilgileri, otellerin özellikleri Selçuklu Belediyesi ve Sille Sanat Sarayı internet sitelerinde duyurulacak, otelde kalmak isteyen katılımcılar konaklama rezervasyonlarını kendileri yapacaklardır.

Çadırda konaklama yapacak katılımcılar çadır alanı belirlenecek, ücretsiz çadır alanı ve gerekli güvenlik önlemleri sağlanacaktır. Belirlenen çadır alanı kayıt sırasında katılımcılara bildirilecektir.

PROGRAM:
KAYIT MASASI:
Kayıtlar Selçuklu Belediye binası girişinde kurulacak olan kayıt masasında yapılacaktır.
10 MAYIS 2012 PERŞEMBE:
Perşembe sabahtan itibaren Selçuklu’ya gelerek, oluşturulacak buluşma merkezinde kayıt yapılacak. Kayıtlar 12 MAYIS 2012 CUMARTESİ Saat 12.00’ye kadar devam edecektir. Kayıt yaptıran katılımcılar, konaklama yerlerine yönlendirilecektir. Çadır ve uyku tulumlarında kalmak isteyen katılımcılar için, kamp alanında hazırlık yapılacak, emniyetle işbirliği yapılarak gerekli güvenlik önlemleri sağlanacaktır.

Gün boyu serbest zaman içinde, yöre hakkında bilgilendirilen katılımcılar fotoğraf çekimi yaparlar. Saat 18.00’de akşam yemeği Selçuklu Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Akşam yemeğini takiben 19.00 da açılış konuşmaları yapılacak. (Belediye Başkanı, Kaymakam, diğer protokol ve TFSF adına). Açılış konuşmalarından sonra fotoğraf gösterileri yapılacak. (Fotoğraf gösterileri zamanın uygunluğu oranında gerçekleşecek ve gösterilerin seçimi önceden gönderilecek fotoğraf gösterileri arasından Sille Sanat Sarayı seçici kurulu tarafından belirlenecektir).
Selçuklu’yu ve bölgeyi tanıtıcı video sunumu ile birlikte bilgi verilecek.
Program en geç saat 22.00’de sona erecek.

11 MAYIS 2012 CUMA
Sabah saat 08.00’de kahvaltı Selçuklu Belediyesi tarafından sağlanacak. Kahvaltı sonrasında fotoğraflanabilecek yerler ve bölge hakkında bilgi verilecek. Bunun için belediye tarafından hazırlanan bölgeyi tanıtıcı broşürler dağıtılacaktır. Bu bölgelere gidebilecek otobüs turları hazırlanacak. Turlara rehberler tayin edilecek. İsteyen katılımcılar kendi araçları ile günü değerlendirebilirler. Gece fotoğrafına fırsat verebilmek için, akşam herhangi bir etkinlik yapılmayacak. Ancak, isteyen katılımcılar için etkinliğe jüri üyesi ve onur konuğu olarak katılan fotoğrafçılarla sohbet ortamı hazırlanacak. Gece konaklaması bir önceki gün olduğu gibi sağlanacak.

12 MAYIS 2012 – CUMARTESİ
Gün içinde katılımcılar Selçuklu ve yöresinde fotoğraf çekimlerine devam edecekler.
Organizasyon komitesi, 12 MAYIS 2011 GÜNÜ saat 23.55’den itibaren fotoğrafları teslim almaya başlayacak.
Fotoğraf kabul süresi 13 MAYIS GÜNÜ sabah saat 07.00’de kesin olarak sonlandırılacak.
Jüri toplantısı saat 08.30’da başlayacak. Saat 14.00’de ödül töreni yapılacak. Etkinlik kısa kapanış konuşmaları ile (Selçuklu Belediye Başkanı, Selçuklu Kaymakamı, TFSF adına) sona erecektir.

KATALOG:
Yarışma sonrasında, ödül alan ve sergilemeye değer görülen fotoğrafların yer aldığı bir katalog hazırlanacak ve her katılımcıya birer tane posta ile gönderilecektir.

KATILIM ÜCRETİ:
 Katılımcılardan katılım ücreti alınmayacaktır. Katılım ücretsizdir.

ÖDÜLLER:
 1.lik Ödülü : 3.000.- TL
 2.lik Ödülü : 2.000.- TL
 3.lük Ödülü : 1.000.- TL
 Mansiyon ( 3 ADET) : 500.- TL (Her biri için ayrı ayrı)
SELÇUKLU BELEDİYESİ ÖZEL ÖDÜLÜ – 500.- TL + Plaket
Satın Alma – 30 Adet fotoğraf, her biri 100.- TL bedel ile satın almak üzere seçilecektir.
UPI MADALYA – 10 Adet (Satın almaya değer görülen fotoğrafların içinden seçilecek)
Sille Sanat Sarayı ÖZEL ÖDÜLÜ – SSS Ödül Plaketi (Satın almaya değer görülen fotoğrafların içinden seçilecek)

JÜRİ ÜYELERİ:
 1- Uğur İbrahim ALTAY – Selçuklu Belediye Başkanı
 2- Reha BİLİR
 3- Faruk AKBAŞ
 4- Emre İKİZLER
 5- Sina COŞKUN

Jüri en az üç kişi ile toplanır.
ORGANİZASYON SEKRETERYASI
Celil AYRANCI – SSS
İsmail ÖNGÖREN – Selçuklu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Md. Yard.

Ayrıntılı bilgi içi;
[email protected]
0.542.7342 888
Yarışmamız TFSF nin 2011/ 65 ve UPI P 1105-m10 patronaj ile onaylanmıştır.
Yarışma süresince TFSF Temsilcisi bulunacaktır. 

sanatlog.com

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!