Türk Kadını, Seçme ve Seçilme Hakkının 75′inci Yılında Avrupa Parlementosu’nda!

5 Aralık 2024 Yazar: admin  
Kategori: Sanat, Sanatsal Etkinlikler

TR PLUS-Avrupa’da Türkiye Merkezi, Avrupa Parlamentosu Sosyal Demokratlar Grubu ve TOBB Girişimciler Kurulu, Türk ına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 75’inci yılını Brüksel’de “ Bakışı ile AB-Türkiye İlişkileri” konulu bir etkinlik ile kutluyor. Etkinliğe ünlü yazar da bir konuşma ile katılacak.

9 Aralık Çarşamba günü Avrupa Parlamentosu’nda, AP Sosyal Demokratlar Grubu Başkan Yardımcısı Johannes Swoboda’nın açılış konuşması ile başlayacak olan etkinlik, 2024 EurActiv Yaratıcılık Özel Ödülü’ne layık görülen “Neyse Halim Çıksın Falim” isimli belgesel film gösterimi ile devam edecek. Yönetmenliğini ’in üstlendiği belgesel film, kendine has kuralları ve üslubu ile günlük hayatın vazgeçilmez ritüellerinden biri haline gelen kahve falı imgesinden yararlanarak Türkiye’nin 31 Temmuz 2024’da 50. yılına giren Avrupa Birliği’ne adaylık sürecinden kısa kesitler sunuyor.

Film gösteriminin ardından, ünlü yazar etkinliğe yapacağı konuşma ile katılacak. ’ın konuşmasını, TR PLUS-Avrupa’da Türkiye Merkezi Başkanı Zeynep Göğüş’ün moderatörlüğünü üstlendiği ve Avrupa Türkiye Vakfı Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan, TOBB Girişimciler Kurulu Başkanı Şafak Çivici, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Helene Flautre ve Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Komitesi Üyesi Emine Bozkurt’un katılımıyla gerçekleşecek ‘ Bakışı ile AB-Türkiye İlişkileri’ konulu panel takip edecek.

SanatLog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

3 Tweets

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType