Yalnız Şairler Işıkla Hayat Buluyor | SanatLog

Yalnız Şairler Işıkla Hayat Buluyor

Akaretler’de yer alan Şairler Sofası Parkı’ndaki şairler ışığa kavuşuyor. Dört aydınlatma tasarımcısı on şairimizin heykellerini aydınlatıyor…

PLD Türkiye (Professional Lighting Design Türkiye) dergisi tarafından ilki 25 Ekim 2024’da Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşecek olan ALD İstanbul (Architectural Lighting Day İstanbul) uluslararası alanda ışık konusunda başarılı çalışmaları ile dikkat çeken dünyanın dört bir tarafından mimar ve aydınlatma tasarımcılarını İstanbul’da buluşturuyor.

ALD İstanbul etkinliği kapsamında bir de ilginç bir aydınlatma enstalasyonu gerçekleştiriliyor. Akaretler’de yer alan Şairler Sofası Parkı, 11-26 Ekim tarihleri arasında ışıkla hayat bulacak. Bu parkta Melih Cevdet Anday, Sabahattin Kudret Aksal, , , , Özdemir Asaf, Şair Nigar, Neyzen Tevfik, Cahit Sıtkı Tarancı ve Necati Cumalı’nın heykelleri yer alıyor.

İşte şehrin merkezinde ama geceleri karanlığa bürünen bu park, ALD İstanbul etkinliği çerçevesinde dört bağımsız aydınlatma tasarımı ofisinin tasarımcıları tarafından aydınlatılıyor. Bunlar: Nergiz Arifoğlu Light Style, Planlux (Korhan Şişman), Seven Lights (Mustafa Seven), ZKLD Studio (Zeki Kadirbeyoğlu). 11 Ekim’de gerçekleşecek açılıştan 26 Ekim tarihine kadar herkes açık olacak bu enstalasyon hem bir ilk, hem de sonuçları çok keyifli bir çalışma olacak.

11 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de açılışı yapılacak olan aydınlatma enstalasyonunda şiir severler parkta yer alan şairlerin şiirlerini okuyacaklar. Pek çok şair de geceye katılacak.

Tarih: 11 Ekim Pazartesi

Yer: Şairler Sofası Parkı / Akaretler Yokuşu

Parkta buluşma: 19.30-20.00

Konuşmalar: 20.00

Şairlerle ve şiirlerle buluşma: 20.20

Şairlere veda: 21.00

Ayrıntılı bilgi için: Ayşe Dural / Kültür Sanat Ajansı 0532 566 71 24

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType