Okay Temiz’den 9. Ritmin Günü Konseri

Okay Temiz, dünyaca tanınan büyük ritim ustalarını, 10 Şubat Perşembe, saat 20:00’de, Cemal Reşit Rey Salonunda, İstanbullu müzikseverlerle buluşturuyor…

Okay Temiz (perküsyon), Giovanni Hidalgo (conga), Yamar Thiam (Talking Drum), Ahmet Özden (zurna), Şenova Ülker (trompet), Çağdaş Oruç (T. Saksofon), Emir Ersoy (piyano), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe) ve 80 kişilik “Okay Temiz Ritim Atölyesi” ve birçok usta müzisyen aynı sahnede…

2002 yılından itibaren her yıl usta müzisyen Okay Temiz’in doğum gününde, gerçekleşen “Ritmin Günü” konseri, bu yıl dokuzuncu yılını dünyaca tanınmış ritim ustalarıyla kutluyor. 10 Şubat Perşembe, saat 20:00’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla Cemal Reşit Rey Salonun’da yapılacak konserin biletleri Biletix’den satılmakta.

Her yıl geleneksel olarak yapılan “Ritmin Günü” konseri, dünyanın usta ritimcilerini ve farklı çevrelerini bir araya getirerek dünya ritimlerinin buluştuğu coşkulu bir şöleni ve ritim festivaline dönüştürmekte.

Yurtdışında uzun yıllar yaşayarak sayısız ve albüme imza atan ve ardından 1998’de Türkiye’ye dönen Uluslararası yıldızlarımızın başında gelen vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz; Hindistan’dan Senegal’e, İngiltere’den Küba’ya ve de Türkiye’ye dünyaca ünlü virtüöz sanatçıların katılımıyla dünya ritimlerini İstanbul’da buluşturmaya devam ediyor. Farklı kültürlerin ve ritimlerin buluştuğu bu etkinlik ve workshoplar ile sanatın evrensel değerlerini müziğin birleştirici gücüyle buluşturarak bugüne kadar dünya çapında birçok önemli yıldızı ülkemizde konuk eden konserler çok renkli görüntülere ve performanslara sahne olmakta. Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok değerli müzisyen ve grubu, ritme meraklı müzikseverleri buluşturan etkinlik, dünyada ritmin babaları olarak nitelendirilen çok değerli usta müzisyenleri İstanbullu müzikseverler ile buluşturdu.

9. “Ritmin Günü” konserinde Okay Temiz’in (Perküsyon) yanısıra, Porto Riko asıllı dünyaca ünlü virtüöz müzisyen Giovanni Hidalgo yeralıyor. 1963′de doğan Latin ve Caz müziği çevrelerinin gelmiş geçmiş en iyi conga çalan müzisyeni olarak nitelendiren Giovanni Hidalgo, albüm kayıtları ve konserleriyle çok iz bırakmış değerli bir usta. Birlikte çalıştığı ve etkilediği çok sayıda değerli müzisyen var. (Alex Acuña, Armando Peraza, Airto Moreira, Tito Puente, Eddie Palmieri, Rebeca Mauleón, Brian Lynch, Arturo Sandoval, Paquito d’ Rivera, Dizzy Gillespie, Kip Hanraha, Horacio Hernandez, Ignacio Berroa, Hilton Ruiz ve başka birçok müzisyen ile çalıştı…) Arakadaşı Patato Valdes ve Candido ile kurduğu grubu Konga Kralları ile sayısız konserler gerçekleştirmiş olan müzisyen, Boston’da Berklee Muzik Okulunda 1996 yılına kadar profesör olarak eğitmenlik yapmıştır. Yeraldığı albümler ile ve de en iyi Latin müzisyen dalında birçok defa Grammy ödülü kazanmıştır.

Ayrıca konserde Senegal’den Konuşan Davul ustası Yamar Thiam, Ahmet Özden (Zurna), Şenova Ülker (trompet), Çağdaş Oruç (T. Saksofon), Emir Ersoy (piyano), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe), ve 80 kişilik Okay Temiz Ritim Atölyesi öğrencisi sahne alacaklar.

Farklı kültürler, farklı yaşamlar ortak bir dilde, ortak bir şölende, RİTİM’de buluşacak. Dünyanın her yerinden gelen müziğin ritimleri ile jazz tınılarının buluşması, ustaların ilginç sahne şovlarıyla seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak. Dünyada ilk kez Okay Temiz’in önderliğinde İstanbul’da aynı sahnede yer alacak ritim üstadlarını izlemek ve kış mevsiminin getirdiği rehaveti atıp enerji toplamak isteyen İstanbul’lular için kaçırılmaz bir etkinlik fırsatı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün katkılarıyla 10 Şubat Perşembe, saat 20.00’de Cemal Reşit Rey’de, Okay Temiz’in liderliğinde ritim şöleninde görüşmek üzere…..

Organizasyon: SU + PR İletişim ( Şule Uslutekin: 0212-240 2024, 0532-506 0193)
Biletler Biletix’ten ve CRR’den temin edinilebilir. Biletix 0216 - 556 9800
Mekanı: Cemal Reşit Rey Salonu : 0212- 232 9830

www.okaytemiz.com, www.ritimatolyesi.com

sanatlog.com

Okay Temiz’den “Ritmin Günü” Konseri - 5 Şubat’ta Cemal Reşit Rey’de

Okay Temiz, dünyaca tanınan büyük ritim ustalarını, 5 Şubat Cuma, saat 20:00’de, Cemal Reşit Rey Salonunda, İstanbullu müzikseverlerle buluşturuyor.

OKAY TEMİZ’DEN 8. “RİTMİN GÜNÜ” İ

Karnataka College of Percussion Grubu featuring Ramamani (vokal), Harald Swensson (Piyano), Yamar Thiam (Talking Drum), Ahmet Özden (zurna), Burcu Karadağ (Ney) Çağdaş Oruç ( Sax ) Rüstem Çembeli (asma davul), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe), ALGO-RİTMO Perküsyon Grubu, 80 kişilik “Okay Temiz Ritim Atölyesi” ve birçok usta müzisyen aynı sahnede…

2002 yılından itibaren her yıl usta müzisyen Okay Temiz’in doğum gününde gerçekleşen “Ritmin Günü” konseri, bu yıl sekizinci yılını dünyaca tanınmış ritim ustalarıyla kutluyor. 5 Şubat Cuma, saat 20:00’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla, Dap Yapı’nın sponsorluğunda, Cemal Reşit Rey Salonu’nda yapılacak konserin biletleri Biletix’den satılmakta.

Her yıl geleneksel olarak yapılan “Ritmin Günü” konseri, dünyanın usta ritimcilerini ve farklı çevrelerini biraraya getirerek dünya ritimlerinin buluştuğu coşkulu bir şöleni ve ritim festivaline dönüştürmekte.

Yurtdışında uzun yıllar yaşayarak sayısız ve albüme imza atan ve ardından 1998’de Türkiye’ye dönen uluslararası yıldızlarımızın başında gelen vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz; Hindistan’dan Senegal’e, İngiltere’den Küba’ya ve de Türkiye’ye dünyaca ünlü virtüöz sanatçıların katılımıyla dünya ritimlerini İstanbul’da buluşturmaya devam ediyor. Farklı kültürlerin ve ritimlerin buluştuğu bu etkinlik ve workshoplar ile sanatın evrensel değerlerini müziğin birleştirici gücüyle buluşturarak bugüne kadar dünya çapında birçok önemli yıldızı ülkemizde konuk eden konserler çok renkli görüntülere ve performanslara sahne olmakta.

Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok değerli müzisyen ve grubu, ritme meraklı müzikseverleri buluşturan etkinlik, dünyada ritmin babaları olarak nitelendirilen çok değerli usta müzisyenleri İstanbullu müzikseverler ile buluşturdu.

Okay Temiz

8. “Ritmin Günü” konserinde Okay Temiz (Percussion), Hindistan’ın en önemli Perküsyon Grubu olan Karnataka College of Percussion ve benzersiz doğaçlama kadın vokal tekniğine sahip lideri, en önemli eğitmeni ve parlak bestecisi Ramamani yer alıyor. Özellikle doğaçlama türünde, son derece karışık bir teknik sunuma sahip vokaliyle, geleneksel Konnakol adı verilen perküsyon vokal dilinde harikalar yaratan Ramamani, aynı zamanda iki farklı şekilde, çok ender rastlanan bir üslup ile bestelerinde ritmik dönüşleri başarıyla gerçekleştiriyor. Ramamani, dünyada hem yerel hem de uluslararası jazz gruplarıyla performanslar gerçekleştiren ilk Karnatik vokalistlerden olmasıyla dikkati çekmekte. Senegal’den Konuşan Davul ustası Yamar Thiam, İsveç’ten Harald Swensson (Piano), ayrıca Ahmet Özden (Zurna), Rüstem Çembeli (Asma Davul), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe), Algo-Ritmo Perküsyon Grubu ve 80 kişilik Okay Temiz Ritim Atölyesi öğrencisi sahne alacaklar.

Gecenin ilk bölümünde ayrıca konuk olarak Ebru Ayarcı liderliğindeki ALGO-RİTMO perküsyon grubu Afrika ritimleriyle izleyenleri coşturmak için sahne alıyor…

Farklı kültürler, farklı yaşamlar ortak bir dilde, ortak bir şölende, RİTİM’de buluşacak. Dünyanın her yerinden gelen müziğin ritimleri ile jazz tınılarının buluşması, ustaların ilginç sahne şovlarıyla seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Dünyada ilk kez Okay Temiz’in önderliğinde İstanbul’da aynı sahnede yer alacak ritim üstadlarını izlemek ve kış mevsiminin getirdiği rehaveti atıp enerji toplamak isteyen İstanbul’ular için kaçırılmaz bir etkinlik fırsatı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla ve Dap Yapı’nın sponsorluğuyla 5 Şubat Cuma, saat 20.00’de CRR’de, Okay Temiz’in liderliğinde ritim şöleninde görüşmek üzere…..

Biletler Biletix’ten ve CRR’den temin edinilebilir. Biletix: 0216 - 556 9800

Mekanı: Cemal Reşit Rey Salonu: 0212- 232 9830

Şule Uslutekin, SU +PR

0532-506 0193, 0212-240 2024

sule@suleuslutekin.com

Okay Temiz Ritim Atölyesi

www.okaytemiz.com,

www.ritimatolyesi.com

SanatLog.com