Güven Kıraç ve 13. Eskişehir Film Festivali’nin Yolları “Kavşak”ta Kesişti…

13. Uluslararası Eskişehir Film Festivali, 17. Altın Koza festivalinde, “umut veren erkek oyuncu”, “en iyi kadın oyuncu”, “en iyi müzik” ve “en iyi yönetmen” ödüllerini alan Kavşak, filmin kemik kadrosu ile sıcak ve samimi bir söyleşi gerçekleştirdi.

Ekibin oyuncuları arasında yer alan , “Festival’in benim için özel bir anlamı var, 13 yıl önce masumiyet filmi ile yine aranızdaydım. Sinema kariyerim Eskişehir Film Festivali ile yaşıt.” şeklinde konuştu.

Bir sonraki film roman uyarlaması olacak

Kavşak ile ilk uzun metrajlı filmini çeken yönetmen Semih Demirdelen ise Kıraç ile çalışmamın keyifli olduğunun altını çizerek Hakan Günday’ın “Piç” adlı romanını senaryolaştırma aşamasında olduğunu ve yeni filminin bir roman uyarlaması olacağını söyledi.

Filmin yapımcısı Türker Korkmaz, salondan yöneltilen soruların yönlendirmesiyle yapımcılık deneyimlerini paylaştı. Türkiye’de yapımcı ve yönetmen kavramlarının karıştığını ve yapımcının “sadece para veren adam olduğu” anlayışının yerleştiğini anlatarak bu yanlışın yürütücü- yapımcıların çoğalması ile aşılacağını dile getirdi.

Son dakika

Filmin kadın oyuncusu Sezin Akbaşoğulları ise söyleşiye son dakika yetişti. Nefes nefese sahneye gelen Akbaşoğulları, Eskişehirde bulunmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi.

sanatlog.com