Heykeltraş Oylum Öktem İşözen, “Çingeneler” Sergisiyle Galeri Işık Teşvikiye’de… | SanatLog

Heykeltraş Oylum Öktem İşözen, “Çingeneler” Sergisiyle Galeri Işık Teşvikiye’de…

26 Mayıs 2024 Yazar: admin  
Kategori: Duyurular, Heykel Sanatı, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

İlk kişisel sergisi “Palyaçolar” ile hafızalarda yer edinen ’in, kendine has üslubuyla oluşturduğu yeni sergisi “Çingeneler”, 17 Mayıs 2024 Salı akşamı düzenlenen davet ile Galeri Işık Teşvikiye’de açıldı. Açılışta davetlilere çiçek dağıtan çingenelerin renk kattığı kokteylde ’i yakın sanat çevresinin yanı sıra Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Durgunoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Gün Han Başik, Özge Sezerman ve vakıf yöneticileri ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Betül Mardin, Bennu Gerede ve eşi Cem Büyükhanlı, Leyla Alaton, İnci Aksoy ve emekli Orgeneral Çevik Bir yalnız bırakmadı.

Hayatın renkli dokusundan beslenen sanatçının, “Kocaman gövdeli kadınları, incecik erkekleri ve güzel çocuklarıyla, yok olsalar şehrin büyük bir boşluk yaratacak dokusuydular” dediği “Çingeneler”, 4 Haziran 2024 Cumartesi gününe kadar Galeri Işık Teşvikiye’den coşkulu ve enerji dolu anların seslerini fısıldayacak.

Zekâları, duyarlılıkları, ifade belirginlikleri, hareket ve ateşli ritmleriyle heyecan yaratan ‘çingeneler’ heykellerini üç yılda hazırlayan ; “Bence yaşamın özetidir çingeneler. En yalın, tezatlı ve coşkulu rengidir.” diyor. ‘Hiçliği varlığa’ dönüştüren bir ışık ustası Tankut Öktem’in kızı olarak Oylum Öktem; gen taşıyıcı, yaratıcı ve yetenekli elleriyle; insanın macerasını taşa, kile, bronza yükleyerek sanatseverleri boyutlar arası bir yolculuğa çıkarıyor.

SanatLog Haber

sanatlog.com

İlişkili yazılar

Yorumlar

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!
Additional comments powered by BackType