“Eşanlamlılar” Karma Resim ve Fotoğraf Sergisi

EŞ-AN-LAMLILAR”

Yazılışları farklı anlamları aynı sözcükler gibi farklı yansımalarla aynı anlamlara yolculuk yapan eserler “Eşanlamlılar” karma resim ve fotoğraf  sergisinde bir araya geliyor.

Birbirlerinden tamamen bağımsız yaratılış süreçlerinden geçmiş ve aynı şekilde ortaya çıkış amaçları da birbirlerinden bağımsız olarak düşünülmüş fotoğraf ve resimlerin eşleştirilmesiyle ortaya çıkan uyum ve ahenk; 7 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında GaleteaArt’da sergileniyor.

Ressamların fırçaları ile fotoğraf çılarının deklanşörlerini buluşturan serginin küratörlüğü ve projenin tasarımı Neyran Günüçer’e ait. Türkiye’nin önemli resim çıları Devrim Erbil, Muzaffer Akyol, , Ahmet Güneştekin, Vedat Örs, Ekrem Kahraman, Bahri Genç, Çiğdem Erbil, tarafından resmedilen eserlerin Ozan Sağdıç, İzzet Keribar, Çerkes Karadağ, , Reha Bilir, Coşkun Aral, Ali İhsan Gökçen, Ekin Onat von Merhart ve Yusuf Sevinçli’nin fotoğrafları ile buluşması; aynı anlamların iki farklı dalıyla ifade edilmesinden doğan bütünlüğü gözler önüne seriyor.

Sergi Açılış Kokteyli: 07 Haziran saat: 18:00 – 21:00

Sergi Tarihi: 07 Haziran – 2 Temmuz 2024

Yer: , Asmalımescit Beyoğlu

Galatea|art : Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok. No:12/3 Beyoğlu İstanbul

0212 245 80 38 – 245 33 20 www.galateaart.cominfo@galateaart.com

SanatLog Haber

sanatlog.com