Neyran Günüçer | SanatLog

“Eşanlamlılar” Karma Resim ve Fotoğraf Sergisi

EŞ-AN-LAMLILAR”

Yazılışları farklı anlamları aynı sözcükler gibi farklı yansımalarla aynı anlamlara yolculuk yapan eserler “Eşanlamlılar” karma resim ve fotoğraf  sergisinde bir araya geliyor.

Birbirlerinden tamamen bağımsız yaratılış süreçlerinden geçmiş ve aynı şekilde ortaya çıkış amaçları da birbirlerinden bağımsız olarak düşünülmüş fotoğraf ve resimlerin eşleştirilmesiyle ortaya çıkan uyum ve ahenk; 7 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında GaleteaArt’da sergileniyor.

Ressamların fırçaları ile fotoğraf çılarının deklanşörlerini buluşturan serginin küratörlüğü ve projenin tasarımı Neyran Günüçer’e ait. Türkiye’nin önemli resim çıları Devrim Erbil, Muzaffer Akyol, Tülin Onat, Ahmet Güneştekin, Vedat Örs, Ekrem Kahraman, Bahri Genç, Çiğdem Erbil, Berk Demirok tarafından resmedilen eserlerin Ozan Sağdıç, İzzet Keribar, Çerkes Karadağ, Merih Akoğul, Reha Bilir, Coşkun Aral, , Ekin Onat von Merhart ve ’nin fotoğrafları ile buluşması; aynı anlamların iki farklı dalıyla ifade edilmesinden doğan bütünlüğü gözler önüne seriyor.

Sergi Açılış Kokteyli: 07 Haziran saat: 18:00 – 21:00

Sergi Tarihi: 07 Haziran – 2 Temmuz 2024

Yer: Galetea|art, Asmalımescit Beyoğlu

Galatea|art : Asmalımescit Mah. Sofyalı Sok. No:12/3 Beyoğlu İstanbul

0212 245 80 38 – 245 33 20 www.galateaart.cominfo@galateaart.com

sanatlog.com

“Sadece Senin Kollarındayım” - Özel Tasarım Çanta Sergisi

26 Mayıs 2024 Yazan: admin  
Kategori: Duyurular, Sanat, Sanatsal Etkinlikler

“O günü içine koydum…
Sadece o sakladı benim için taşımak zorunda olduklarımı, o günü ve yanımda olduğu tüm günleri…
Kolumdaydı,
Omuzlarıma dokundu sonra…
Ellerimde hissettim bana dairliğini..
Ve evet o sadece benimdi…
O tasarımcı bu çantayı yaparken sanki bana gizlice
“Sadece Senin Kollarındayım” dedi…”

İnsanların değer verdikleri şeyleri yanlarında taşıma isteğinin öne çıkmasından bu yana hayatımızda var olan ve günümüzde moda dünyasının ayrılmaz bir parçası haline gelen “çanta”lar; tasarımcıların elinde birer eserine dönüşüyor. Hepsi kendi alanında profesyonelliklerini kanıtlamış nın kişiye özel, tek model olarak ürettikleri çantalar, “Sadece Senin Kollarındayım” ismini taşıyan sergi kapsamında bir araya geliyor.

9-27 Haziran tarihleri arasında V ’ta yer alacak ve çanta tasarlamanın da bir olduğunu vurgulama amacı taşıyan sergide, ın tuvalden çantaya akışı gösterilecek. Ünlü çanta tasarımcılarının sergiye özel sadece bir tane olarak tasarladıkları ve bir daha üretilmeyecek eserleri ile katılacakları ve aynı zamanda satışa da sunulacak çantalar sergi süresince özel kollarını arayacaklar.

Eren Pehlivan, Ahmet Baydar, Umut Eker, , Duygu Şahin, Merve Temur, , Zeynep Uygan, Mine Atalar’ın kendi tarzlarını yansıttıkları özel tasarımlarının yer aldığı sergiye onur konuğu olarak Türkiye’den çıkan ve Emré NY adı altında dünya çapında bir marka haline gelen Emre Ertürk de özel tasarımları ile katılacak. Farklı dokular, yüzeyler, kumaşlar ve tekniklerle üretilen çantalardan oluşan ve küratörlüğünü Neyran Günüçer’in yaptığı sergi Haziran ayının sonuna kadar V ’ta izlenebilir.

Sergi Açılış Kokteyli:
09 Haziran, saat: 19:00

V
Büyük Çiftlik Sk.16/A Nişantaşı İstanbul
0.212. 231 58 80
info@vsanat.com

sanatlog.com