Vera’nın İlk Albümü Babajim Records Etiketiyle Yayımlandı!

Babajim ve Radyo Eksen iş birliği ile gerçekleşen 1. Be The Band yarışmasının piyasasına kazandırdığı isimlerden Vera, ilk albümüyle dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

2004 yılında Denizli’de üyeleri henüz birer lise öğrencisiyken kurulan topluluk, vokalde Arel Koray Nalbant, klavyede Onur Gülen, davulda Canberk Karademir, bas gitarda Dünyacan Yılmaz ve gitarda Mustafa Şarbak’tan oluşuyor.

Genç yaşlarına rağmen uzun bir geçmişe sahip olan Vera, geçtiğimiz sekiz yılda resmi sitesinden 3 demo albüm, 2 EP ve pek çok single paylaşarak kendine sadık bir dinleyici kitlesi edindi. Grup şimdi de prodüktörlüğünü Reuben De Lautour’un, mikslerini Alp Turaç’ın ve mastering’ini Pieter Snapper’ın üstlendiği yepyeni 5 şarkıdan oluşan albümleri “Vera”yı Babajim Records etiketiyle yayımlıyor.

Şarkılarında aşkı, hayal kırıklığını, kaosu ve bütün bunların getirdiği karmaşadan kaçıp sığınabilecekleri huzurlu yerin arayışını anlatan Vera, romantizmi her zaman müziklerinin odağında tutuyor. Pek çoğumuza oldukça tanıdık gelecek hikayeler, yer yer pop sınırlarında dolaşan modern rock sounduyla can buluyor.

Vera, çekimlerinin bir kısmı Los Angeles’ta gerçekleştirilerek, DGMND tarafından Can Fakıoğlu ve Bora Ozan yönetmenliğinde çekilen ilk video klibi “Karanlık Dokumasın”ı müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

19 Nisan’da Ghetto’da gerçekleşecek lansmanı için yoğun bir hazırlık içinde olan Vera, grubu yıllardır takip eden dinleyici dostlarıyla yeniden buluşup, yeni dinleyicileriyle ilk kez tanışacağı bu konseri heyecanla bekliyor.

20 Mart 2024’de dijital platformlarda paylaşılan ilk albümlerinin Nisan ayının ilk haftalarında raflardaki yerini almasıyla, Vera’nın hikayesinde yepyeni bir sayfa açılıyor.

veraistanbul.com

facebook.com/veraistanbul

twitter.com/veraistanbul

Yorumlar

Tek Yorum on "Vera’nın İlk Albümü Babajim Records Etiketiyle Yayımlandı!"

  1. merve on Çar, 21st Mar 2024 9:49 pm 

    Vera’yı yıllardır takip ederim, buralara geldiklerini görmek çok sevindirici. Her türlü güzelliği hak ediyorlar. Umarım kendilerini daha iyi yerlerde görürüz.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz...
Yorumunuzda avatar çıkması için gravatara üye olmalısınız!